Servietter 1800-tal
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SERVETTER, 15 st, 1872, linnedamast, mittparti med strödda blomsterbuketter, bård med större blommor, monogram (GR) under adlig krona broderad i hålsöm, i ca 81x91 cm
PROVENIENS:
Den adliga familjen Rutensköld
619556
2019-03-01