Vinglas 1700-tal

Vinglas 1700-tal
Vinglas 1700-tal
Vinglas 1700-tal
Vinglas 1700-tal
Vinglas 1700-tal
Vinglas 1700-tal
Vinglas 1700-tal
Vinglas 1700-tal

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

VINGLAS, omkring 1700-talets mitt, hessisk typ, balusterformat ben med luft, fot med omvikt kant, ovoid cuppa med graverad och förgylld dekor i form av spegelmonogram under krona ineslutet av korslagda lagerkvistar, slipad kant, höjd ca17,5 cm

619561

2019-03-07