Pokalglas 1700-tal

Pokalglas 1700-tal
Pokalglas 1700-tal
Pokalglas 1700-tal
Pokalglas 1700-tal
Pokalglas 1700-tal
Pokalglas 1700-tal
Pokalglas 1700-tal
Pokalglas 1700-tal
Pokalglas 1700-tal
Pokalglas 1700-tal

Klubbat för:

3 000 SEK

Schätzwert

4 000 SEK

Beschreibung

POKALGLAS, 1700-talets första hälft, Schlesien, gjutet sexkantigt ben med luft, konande cuppa med riklig gravyr, höjd ca 17 cm

Zustandsbeschreibung

619564

2019-03-07