Stolar rokoko 1700-tal

Stolar rokoko 1700-tal
Stolar rokoko 1700-tal
Stolar rokoko 1700-tal
Stolar rokoko 1700-tal
Stolar rokoko 1700-tal
Stolar rokoko 1700-tal
Stolar rokoko 1700-tal
Stolar rokoko 1700-tal
Stolar rokoko 1700-tal
Stolar rokoko 1700-tal
Stolar rokoko 1700-tal
Stolar rokoko 1700-tal
Stolar rokoko 1700-tal
Stolar rokoko 1700-tal
Stolar rokoko 1700-tal
Stolar rokoko 1700-tal
Stolar rokoko 1700-tal
Stolar rokoko 1700-tal

Klubbat för:

8 200 SEK

Utropspris

10 000 SEK

STOLAR, 4 st., snarlika, stockholmsarbeten i rokoko, förgyllda, skuren dekor av rosor och blad, sköldformad stoppad rygg, svängda ben, sitthöjd ca 42 cm

Varierande dekor, smärre dekorkompletteringar, en saknar stoppning, senare förgyllning

619662

2019-03-04