Kruka, brons och cloisonné, Japan
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KRUKA, brons med inläggningar i cloisonné, Japan, sent 1800-tal, dekor med mytologiska djur och arkaiserande mönster, höjd ca 29 cm, diameter 36 cm
PROVENIENS: Svensk privatsamling, införskaffad under framför allt 1970/80-talet i Stockholm
För konditionsrapport kontakta elisabet.fellbom@auktionsverket.se
Slitage
619728
2019-03-10