Officerssabel
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SABEL, svensk, sekelskifte, för officer, svagt böjd klinga med graverad och förgylld dekor "Fäderneslandet , konungen", förgyllt mässingsfäste med pommel i form av lejonhuvud, mässingsbalja, längd 90 cm
Åldersrelaterat slitage, beläggningar
619732
2019-03-02