Officerssabel

Officerssabel
Officerssabel
Officerssabel
Officerssabel
Officerssabel
Officerssabel
Officerssabel
Officerssabel
Officerssabel
Officerssabel
Officerssabel
Officerssabel

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SABEL, svensk, sekelskifte, för officer, svagt böjd klinga med graverad och förgylld dekor "Fäderneslandet , konungen", förgyllt mässingsfäste med pommel i form av lejonhuvud, mässingsbalja, längd 90 cm

Åldersrelaterat slitage, beläggningar

619732

2019-03-02