Kruka brons Japan 1800-tal

Kruka brons Japan 1800-tal
Kruka brons Japan 1800-tal
Kruka brons Japan 1800-tal
Kruka brons Japan 1800-tal
Kruka brons Japan 1800-tal
Kruka brons Japan 1800-tal
Kruka brons Japan 1800-tal
Kruka brons Japan 1800-tal
Kruka brons Japan 1800-tal
Kruka brons Japan 1800-tal

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

KRUKA, brons, Japan, 1800-tal, ristad dekor med inläggningar föreställande fåglar och blommor, hänklar i form av tempellejonhuvuden, höjd ca 23,5 cm, diameter ca 25 cm

PROVENIENS: Svensk privatsamling, införskaffad under framför allt 1970/80-talet i Stockholm

För konditionsrapport kontakta elisabet.fellbom@auktionsverket.se

619780

2019-03-10