Saltkar silver
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SALTKAR, STRÖARE, PEPPARKVARN, 4 st, silver england, samt sockerströare, gewe silvervarufabriken malmö, 1900-talets första hälft, höjd mellan ca 4-15 cm, vikt 463 g
Smärre bruksspår och slitage
619789
2019-03-02