Ljusstakar empire

Ljusstakar empire
Ljusstakar empire
Ljusstakar empire
Ljusstakar empire
Ljusstakar empire
Ljusstakar empire
Ljusstakar empire
Ljusstakar empire
Ljusstakar empire
Ljusstakar empire
Ljusstakar empire
Ljusstakar empire
Ljusstakar empire
Ljusstakar empire

Klubbat för:

19 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

LJUSSTAKAR, ett par, parisarbeten i empire, brännförgylld och mörkpatinerad brons, klockformad fot med bandfläta och pärlstav, stående karyatider krönta av växtornamentik, godronnerad ljuspipa, höjd 27 cm

För konditionsrapport kontakta markus.anderzon@auktionsverket.se

Smärre slitage

619793

2019-03-10