Ljusstakar empire
Klubbat för:
19 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, parisarbeten i empire, brännförgylld och mörkpatinerad brons, klockformad fot med bandfläta och pärlstav, stående karyatider krönta av växtornamentik, godronnerad ljuspipa, höjd 27 cm
För konditionsrapport kontakta markus.anderzon@auktionsverket.se
Smärre slitage
619793
2019-03-10