Vas oxblodsglasyr Kina

Vas oxblodsglasyr Kina
Vas oxblodsglasyr Kina
Vas oxblodsglasyr Kina
Vas oxblodsglasyr Kina
Vas oxblodsglasyr Kina
Vas oxblodsglasyr Kina
Vas oxblodsglasyr Kina
Vas oxblodsglasyr Kina
Vas oxblodsglasyr Kina
Vas oxblodsglasyr Kina

Klubbat för:

42 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

VAS, porslin, Kina, 18/1900-tal, oxblodsglasyr med blålila inslag, höjd ca 33 cm

PROVENIENS: Svensk privatsamling, införskaffad under framför allt 1970/80-talet i Stockholm

För konditionsrapport kontakta elisabet.fellbom@auktionsverket.se

Slitage, botten lagad

619798

2019-03-10