Vas oxblodsglasyr Kina
Klubbat för:
42 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VAS, porslin, Kina, 18/1900-tal, oxblodsglasyr med blålila inslag, höjd ca 33 cm
PROVENIENS: Svensk privatsamling, införskaffad under framför allt 1970/80-talet i Stockholm
För konditionsrapport kontakta elisabet.fellbom@auktionsverket.se
Slitage, botten lagad
619798
2019-03-10