Victor Vasarely
Klubbat för:
10 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
VICTOR VASARELY (Ungern/ Frankrike 1908-1997): "Algorithms" - Planetary Folklore Participationa No 2, signerad på baksidan, signerad och numrerad Vasarely 66/500. Multipel, 1971, ca 60,5 x 60,5 cm.
Signed and numbered verso.
Edition William Wise, France and Edition Pyra A.G, Switzerland,
Vasarely Original Programmation Zett-W medföljer
Ingår i tema-auktionen Internationell grafik 28 april
Originalkartong med bruksslitage/skador
619804
2019-04-28