Victor Vasarely

Victor Vasarely
Victor Vasarely
Victor Vasarely
Victor Vasarely
Victor Vasarely
Victor Vasarely
Victor Vasarely
Victor Vasarely
Victor Vasarely
Victor Vasarely
Victor Vasarely
Victor Vasarely
Victor Vasarely
Victor Vasarely

Klubbat för:

10 500 SEK

Utropspris

10 000 SEK

VICTOR VASARELY (Ungern/ Frankrike 1908-1997): "Algorithms" - Planetary Folklore Participationa No 2, signerad på baksidan, signerad och numrerad Vasarely 66/500. Multipel, 1971, ca 60,5 x 60,5 cm.
Signed and numbered verso.
Edition William Wise, France and Edition Pyra A.G, Switzerland,
Vasarely Original Programmation Zett-W medföljer

Ingår i tema-auktionen Internationell grafik 28 april

Originalkartong med bruksslitage/skador

619804

2019-04-28