Dräktvärja

Dräktvärja
Dräktvärja
Dräktvärja
Dräktvärja
Dräktvärja
Dräktvärja

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

VÄRJA, sent 1700-tal, sannolikt spansk, förgyllt mässingsfäste, klinga med inskription, läderbalja med två mässingsbeslag, längd ca 93 cm

Balja med bristning

619860

2019-03-01