Duchesse brisée 1800-tal
Klubbat för:
7 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
DUCHESSE BRISÉE, 2 dlr., förgylld och bronserad, 1800-talets andra hälft, Louis Seize-stil, skuren dekor, svängda ben, på hjultrissor, klädsel med mönster av rosor mot beige fond, sitthöjd ca 40, längd 150 cm
Slitage, färgbortfall
619862
2019-03-03