Duchesse brisée 1800-tal

Duchesse brisée 1800-tal
Duchesse brisée 1800-tal
Duchesse brisée 1800-tal
Duchesse brisée 1800-tal
Duchesse brisée 1800-tal
Duchesse brisée 1800-tal
Duchesse brisée 1800-tal
Duchesse brisée 1800-tal
Duchesse brisée 1800-tal
Duchesse brisée 1800-tal

Klubbat för:

7 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

DUCHESSE BRISÉE, 2 dlr., förgylld och bronserad, 1800-talets andra hälft, Louis Seize-stil, skuren dekor, svängda ben, på hjultrissor, klädsel med mönster av rosor mot beige fond, sitthöjd ca 40, längd 150 cm

Slitage, färgbortfall

619862

2019-03-03