Flaskvas Kina 1700-tal

Flaskvas Kina 1700-tal
Flaskvas Kina 1700-tal
Flaskvas Kina 1700-tal
Flaskvas Kina 1700-tal
Flaskvas Kina 1700-tal
Flaskvas Kina 1700-tal
Flaskvas Kina 1700-tal
Flaskvas Kina 1700-tal
Flaskvas Kina 1700-tal
Flaskvas Kina 1700-tal

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

FLASKVAS, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), underglasyrblå dekor av flodlandskap, höjd ca 24 cm

PROVENIENS: Svensk privatsamling, införskaffad under framför allt 1970/80-talet i Stockholm

För konditionsrapport kontakta elisabet.fellbom@auktionsverket.se

Smärre retuscherade kantnagg

619965

2019-03-10