Konsolbord, gustavianskt
Klubbat för:
10 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KONSOLBORD, gustavianskt, slutet av 1700-talet, marmorerad toppskiva, träskuren dekor, svärtad delvis förgylld med fleuroner och kannelerade ben, på postament med port d´or-måleri, höjd 78, 90x35 cm
Bruksslitage, stötmärken och repor, skadad förgyllning, spricka vid toppskiva
620009
2019-03-02