Sängmöbler, Nordiska Kompaniet

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SÄNGMÖBLER, 6 dlr, gustaviansk stil, Nordiska Kompaniet, 1930-tal, bestående av:(1) toalettbord med spegel och belysning, välvda skåpluckor samt låda vid sarg,(1) taburett, (2) stolar, (2) sängbord, delvis brickmärkta NK, mått ca, toalettbord: höjd 71, 110x47, sitthöjd stolar: 44, höjd taburett: 42, 46x36, sängbord höjd: 60, 35x48 cm

Brukssltiage, avslag samt ytslitage, 1 sängbord lagat vid fot

620034

2019-03-06