Skål och ljusstakar tenn
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅL på FOT samt LJUSSTAKAR, 1 par, tenn, skål på fot, Knut Eriksson, Eskilstuna, 1935, ljusstakar, Nordiska Juvelaktiebolaget, Stockholm, 1934, märkta, höjd ca 17 och 19 cm, 6 lösa ljusmanschetter medföljer
Bruksslitage, mindre repor, ytsmuts
620038
2019-03-03