Olle Hjortzberg oljemålning

Olle Hjortzberg oljemålning
Olle Hjortzberg oljemålning
Olle Hjortzberg oljemålning
Olle Hjortzberg oljemålning
Olle Hjortzberg oljemålning
Olle Hjortzberg oljemålning

Klubbat för:

7 600 SEK

Utropspris

8 000 SEK

OLLE HJORTZBERG (1872-1959): Daggkåpa,
monogramsignerad och daterad 13/6/45, olja på plankpannå, rammått ca 62x83 cm
PROVENIENS: Ursprungligen del av väggfält från Olle Hjortzbergs sommarstuga i Kummelnäs

Pannån med mindre märke

620043

2019-03-03