Olle Hjortzberg oljemålning
Klubbat för:
7 600 SEK
Utropspris
8 000 SEK
OLLE HJORTZBERG (1872-1959): Daggkåpa,
monogramsignerad och daterad 13/6/45, olja på plankpannå, rammått ca 62x83 cm
PROVENIENS: Ursprungligen del av väggfält från Olle Hjortzbergs sommarstuga i Kummelnäs
Pannån med mindre märke
620043
2019-03-03