Parbord empirestil

Parbord empirestil
Parbord empirestil
Parbord empirestil
Parbord empirestil
Parbord empirestil
Parbord empirestil
Parbord empirestil
Parbord empirestil
Parbord empirestil
Parbord empirestil

Klubbat för:

8 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

KONSOLBORD, 1 par, 1800-talets slut, empirestil, halvmåneformade, stomme i mahogny, dekor i form av mässingsbyster, fotavslut i mässing, höjd ca 76 cm, ca skivornas mått ca 34x80 cm

Bruks- och åldersrelaterat slitage, 1 av borden med ringmärke i skivan

620045

2019-03-05