Spegel stockholmsarbete i senbarock
Klubbat för:
14 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SPEGEL, stockholmsarbete i senbarock, med Stockholms hallstämplar 1746(?), träskuren dekor, förgylld med polerat guld och slagmetall, genombrutet krön med akantus och rocailler, konturerad ram, nedre hörnen med akantusblad, fasettslipade kvicksilverfolierade glas, 130 x 70 cm
För konditionsrapport kontakta markus.anderzon@auktionsverket.se
Enstaka lagningar och retuscher
620066
2019-03-10