Spegel stockholmsarbete i senbarock

Klubbat för:

14 500 SEK

Utropspris

6 000 SEK

SPEGEL, stockholmsarbete i senbarock, med Stockholms hallstämplar 1746(?), träskuren dekor, förgylld med polerat guld och slagmetall, genombrutet krön med akantus och rocailler, konturerad ram, nedre hörnen med akantusblad, fasettslipade kvicksilverfolierade glas, 130 x 70 cm

För konditionsrapport kontakta markus.anderzon@auktionsverket.se

Enstaka lagningar och retuscher

620066

2019-03-10