Skålfat Kina Mingkopia

Skålfat Kina Mingkopia
Skålfat Kina Mingkopia
Skålfat Kina Mingkopia
Skålfat Kina Mingkopia
Skålfat Kina Mingkopia
Skålfat Kina Mingkopia
Skålfat Kina Mingkopia
Skålfat Kina Mingkopia

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKÅLFAT, keramik, Kina, 1900-tal, Swatow/Kraakstil, dekor av fågel vid pion och bambu i underglasyrblått, brättet med reserver, diameter ca 28, höjd 7 cm

Nagg

620088

2019-03-11