Skålfat Kina Swatow

Skålfat Kina Swatow
Skålfat Kina Swatow
Skålfat Kina Swatow
Skålfat Kina Swatow
Skålfat Kina Swatow
Skålfat Kina Swatow
Skålfat Kina Swatow
Skålfat Kina Swatow

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKÅLFAT, porslin, Kina, Wanli (1573-1619), Swatow, centrumdekor av fågel vid pion samt bambu, brättet med reserver av blommor i underglasyrblått, diameter ca 28 m

Nagg, krackelering

620106

2019-03-11