Skålar Kina 1800-tal

Skålar Kina 1800-tal
Skålar Kina 1800-tal
Skålar Kina 1800-tal
Skålar Kina 1800-tal
Skålar Kina 1800-tal
Skålar Kina 1800-tal
Skålar Kina 1800-tal
Skålar Kina 1800-tal
Skålar Kina 1800-tal
Skålar Kina 1800-tal

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKÅLAR, 4 st., stengods, Kina, 1800-tal, varierande dekor i underglasyrblått, diameter ca 13-15, höjd 6-7 cm

Nagg, slitage, glasyrsprickor

620123

2019-03-11