Silverbestick ´´Chippendale´´ modell
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BESTICK, 30 st, silver, Chippendale modell, A G Dufva, Stockholm, 1929-30, bestående av: 6 matkniv med stål blad, 6 bordsgafflar, 6 bordsskedar, 12 efterrättsgafflar, längd ca 14.5-22 cm, totalvikt (exl kniv) ca 847 g
Bruksslitage, mindre repor, ställvis anlöpning
620290
2019-03-07