Silverbestick ´´Chippendale´´ modell

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BESTICK, 30 st, silver, Chippendale modell, A G Dufva, Stockholm, 1929-30, bestående av: 6 matkniv med stål blad, 6 bordsgafflar, 6 bordsskedar, 12 efterrättsgafflar, längd ca 14.5-22 cm, totalvikt (exl kniv) ca 847 g

Bruksslitage, mindre repor, ställvis anlöpning

620290

2019-03-07