Rörstrand Ostindia
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
RÖRSTRAND, Ostindia, kaffeservis, 17 dlr, flintgods, 1900-talets början, bestående av: 12 kaffekoppar med fat, 2 kaffekoppar utan fat, sockerskål, mjölkkanna, samt kaffekanna, höjd ca 19 cm
Bruksslitage, 3 koppar med mindre sprickor samt en mindre spricka i kaffekannan, några enstaka nagg kan förekomma
620344
2019-03-14