Rörstrand Ostindia

Rörstrand Ostindia
Rörstrand Ostindia
Rörstrand Ostindia
Rörstrand Ostindia
Rörstrand Ostindia
Rörstrand Ostindia
Rörstrand Ostindia
Rörstrand Ostindia
Rörstrand Ostindia
Rörstrand Ostindia
Rörstrand Ostindia
Rörstrand Ostindia
Rörstrand Ostindia
Rörstrand Ostindia

Klubbat för:

1 600 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

RÖRSTRAND, Ostindia, kaffeservis, 17 dlr, flintgods, 1900-talets början, bestående av: 12 kaffekoppar med fat, 2 kaffekoppar utan fat, sockerskål, mjölkkanna, samt kaffekanna, höjd ca 19 cm

Zustandsbeschreibung

Bruksslitage, 3 koppar med mindre sprickor samt en mindre spricka i kaffekannan, några enstaka nagg kan förekomma

620344

2019-03-14