Tillbaka till katalog
Bordslampa Ateljé Engberg
Klubbat för:
400 SEK
Schätzwert
1 000 SEK
Beschreibung
BORDSLAMPA, 1900-talets andra hälft, Ateljé Engberg, Urshult, bruntonat glas med dekor i form av ansikte, etikettmärkt, höjd (exl skärmen) ca 44 cm
Zustandsbeschreibung
Bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
Auktionsnummer:
620368
Datum:
2019-03-07