Tillbaka till katalog

Bordslampa Ateljé Engberg

Bordslampa Ateljé Engberg
Bordslampa Ateljé Engberg
Bordslampa Ateljé Engberg
Bordslampa Ateljé Engberg
Bordslampa Ateljé Engberg
Bordslampa Ateljé Engberg
Bordslampa Ateljé Engberg
Bordslampa Ateljé Engberg
Bordslampa Ateljé Engberg
Bordslampa Ateljé Engberg
Bordslampa Ateljé Engberg
Bordslampa Ateljé Engberg

Klubbat för:

400 SEK

Schätzwert

1 000 SEK

Beschreibung

BORDSLAMPA, 1900-talets andra hälft, Ateljé Engberg, Urshult, bruntonat glas med dekor i form av ansikte, etikettmärkt, höjd (exl skärmen) ca 44 cm

Zustandsbeschreibung

Bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

Auktionsnummer:

620368

Datum:

2019-03-07