Marc Chagall etsning
Klubbat för:
1 500 SEK
2 000 SEK
MARC CHAGALL (1887-1985): ur Les Âmes mortes (Dead Souls), Le père mitiai et le père miniai ("Farbror Mitjaj och farbror Minjaj"), signerad i plåten, 368 exemplar, tryckare Louis Fort, Paris, publ. Tériade, Paris, etsning, bildmått ca 28x21,5 cm
620411
2019-03-05