Elsi Bourelius skål samt vaser
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
1 000 SEK
ELSI BOURELIUS (1908-2001), (3) skål samt vaser, 2 st, delvis glaserat lergods, signerade "elsi", numrerade 402, 368 och 308, höjd ca 10, 11 och 15 cm
Minsta vasen med en nagg med mynningen, bruksslitage
620433
2019-03-05