Elsi Bourelius skål samt vaser

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 000 SEK

ELSI BOURELIUS (1908-2001), (3) skål samt vaser, 2 st, delvis glaserat lergods, signerade "elsi", numrerade 402, 368 och 308, höjd ca 10, 11 och 15 cm

Minsta vasen med en nagg med mynningen, bruksslitage

620433

2019-03-05