Bokskåp Karl Johan

Bokskåp Karl Johan
Bokskåp Karl Johan
Bokskåp Karl Johan
Bokskåp Karl Johan
Bokskåp Karl Johan
Bokskåp Karl Johan
Bokskåp Karl Johan
Bokskåp Karl Johan
Bokskåp Karl Johan
Bokskåp Karl Johan
Bokskåp Karl Johan
Bokskåp Karl Johan
Bokskåp Karl Johan
Bokskåp Karl Johan
Bokskåp Karl Johan
Bokskåp Karl Johan
Bokskåp Karl Johan
Bokskåp Karl Johan

Klubbat för:

25 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

BOKSKÅP, Karl Johan, fanerat med mahogny, rak form, förgyllda kannelyrer, hörnfleuronger av mässing, övre skåpet med fyra flyttbara hyllplan, nedre delen med två fasta hyllor, nycklelskyltar av pressad mässing, två nycklar medföljer, höjd 239, 110 x 46 cm

För konditionsrapport kontakta bertil.carlsson@auktionsverket.se

Kannelyrer och hörnfleuronger sannolikt senare, ett glas med hörnspricka

620460

2019-03-10