Skrivbord sengustavianskt stockholmsarbete
Klubbat för:
26 000 SEK
30 000 SEK
SKRIVBORD med UPPSATS, sengustavianskt stockholmsarbete, Eric Nyströms art, fanerat med mahogny, lister och beslag av delvis förgylld mässing, uppsats med inredning med fack och lådor bakom jalusi, skinnklädd skiva med guldsnitt, dubbelsidigt med lådor, genombrutna hörnkonsoler och guttæ, en nyckel till uppsatsen medföljer, höjd 109, 148 x 76 cm
För konditionsrapport kontakta bertil.carlsson@auktionsverket.se
Bruksslitage, skador och lagningar
620462
2019-03-10