Skänkstop silver

Skänkstop silver
Skänkstop silver
Skänkstop silver
Skänkstop silver
Skänkstop silver
Skänkstop silver
Skänkstop silver
Skänkstop silver
Skänkstop silver
Skänkstop silver
Skänkstop silver
Skänkstop silver

Klubbat för:

5 600 SEK

Utropspris

6 000 SEK

SKÄNKSTOP, silver, 1800-talets slut, barockstil, dekor av drakslingor, lockets kant med lagerkrans, invändigt förgyllt, höjd ca 22 cm, vikt ca 1645 g

PROVENIENS: Borgmästare, Kommunalpolitiker, Riksdagsledamot, Vice Häradshövdning Carl O Moberg

Med gravyr

620483

2019-03-07