Skänkstop silver
Klubbat för:
5 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SKÄNKSTOP, silver, 1800-talets slut, barockstil, dekor av drakslingor, lockets kant med lagerkrans, invändigt förgyllt, höjd ca 22 cm, vikt ca 1645 g
PROVENIENS: Borgmästare, Kommunalpolitiker, Riksdagsledamot, Vice Häradshövdning Carl O Moberg
Med gravyr
620483
2019-03-07