Tekannor 2 st porslin Kina 1800-/1900-tal

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TEKANNOR 2 st, porslin, Kina, 1800-talets slut/1900-talets början, handmålad dekor, en tekanna delvis förgylld, höjd ca 20 cm och 10 cm

Den större tekannan med nedslipad pip, bruksslitage

620557

2019-03-09