Tekannor 2 st porslin Kina 1800-/1900-tal
Klubbat för:
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TEKANNOR 2 st, porslin, Kina, 1800-talets slut/1900-talets början, handmålad dekor, en tekanna delvis förgylld, höjd ca 20 cm och 10 cm
Den större tekannan med nedslipad pip, bruksslitage
620557
2019-03-09