Tallrikar 10 st Kina 1700-tal

Tallrikar 10 st Kina 1700-tal
Tallrikar 10 st Kina 1700-tal
Tallrikar 10 st Kina 1700-tal
Tallrikar 10 st Kina 1700-tal
Tallrikar 10 st Kina 1700-tal
Tallrikar 10 st Kina 1700-tal

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

6 000 SEK

TALLRIKAR, 10 st, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor i famille rose av "dubbla påfåglar", diameter ca 22,5 cm

För konditionsrapport kontakta elisabet.fellbom@auktionsverket.se

Tre lagade, i övrigt smärre slitage

620697

2019-03-10