Tallrikar 10 st Kina 1700-tal
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
TALLRIKAR, 10 st, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor i famille rose av "dubbla påfåglar", diameter ca 22,5 cm
För konditionsrapport kontakta elisabet.fellbom@auktionsverket.se
Tre lagade, i övrigt smärre slitage
620697
2019-03-10