Georg Jensen sked och kniv
Klubbat för:
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GEORG JENSEN, konfektsked, sterlingsilver, Art Deco, Köpenham, Danmark, 1933-1944 samt GEORG JENSEN & WENDEL, Köpenham, Danmark, 1945-1954, fruktkniv med stål blad, längd ca 11.5 och 14 cm, skedsvikt ca 47 g
Bruksslitage, mindre repor, ställvis anlöpning
620754
2019-03-08