Georg Jensen sked och kniv

Georg Jensen sked och kniv
Georg Jensen sked och kniv
Georg Jensen sked och kniv
Georg Jensen sked och kniv
Georg Jensen sked och kniv
Georg Jensen sked och kniv

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

GEORG JENSEN, konfektsked, sterlingsilver, Art Deco, Köpenham, Danmark, 1933-1944 samt GEORG JENSEN & WENDEL, Köpenham, Danmark, 1945-1954, fruktkniv med stål blad, längd ca 11.5 och 14 cm, skedsvikt ca 47 g

Bruksslitage, mindre repor, ställvis anlöpning

620754

2019-03-08