Esther Kjerner oljemålning 1944

Klubbat för:

16 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

ESTHER KJERNER (1873-1952): Krasse i vit kanna, signerad och daterad E Kjerner 1944, olja på duk fäst på pannå, 37x28 cm
Etikett på baksidan "Krasse i vit kanna" No 37

Ingår i tema-auktionen Kvinnliga konstnärer

Ulf Hallius samling

620803

2019-03-25