Ljuskrona, gustaviansk stil
Klubbat för:
8 200 SEK
8 000 SEK
LJUSKRONA, gustaviansk stil, omkring slutet av 1800-talet, 8-ljusarmar i form av liggande femmor samt sparljus i mitten, stomme i mässing behängd med olikslipade prismor, höjd ca 90, diameter 63 cm
Bruksslitage, saknas enstaka prismor, naggade prismor kan förekomma,
620828
2019-03-06