Broscher 18k guld
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BROSCHER, 2 st, 18 k guld, nålbrosch med odlad, mabé pärla, Ø ca 6.4 mm, stämplad ´´WG´´, brosch i form av en rosett, Guldvaruhuset, Stockholm, 1946, längd ca 2.5 och 7 cm, totalvikt ca 6 g
Odlade pärlan med mindre ojämnheter på ytan, bruksslitage
620868
2019-03-06