Broscher 18k guld

Broscher 18k guld
Broscher 18k guld
Broscher 18k guld
Broscher 18k guld
Broscher 18k guld
Broscher 18k guld
Broscher 18k guld
Broscher 18k guld

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BROSCHER, 2 st, 18 k guld, nålbrosch med odlad, mabé pärla, Ø ca 6.4 mm, stämplad ´´WG´´, brosch i form av en rosett, Guldvaruhuset, Stockholm, 1946, längd ca 2.5 och 7 cm, totalvikt ca 6 g

Odlade pärlan med mindre ojämnheter på ytan, bruksslitage

620868

2019-03-06