Striglakors 1800-tal

Striglakors 1800-tal
Striglakors 1800-tal
Striglakors 1800-tal
Striglakors 1800-tal
Striglakors 1800-tal
Striglakors 1800-tal
Striglakors 1800-tal
Striglakors 1800-tal
Striglakors 1800-tal
Striglakors 1800-tal
Striglakors 1800-tal
Striglakors 1800-tal

Klubbat för:

3 800 SEK

1 500 SEK

STRIGLAKORS, 1800-tal, silver/ lågkaratigt silver, otydlig mästarstämpel, filigranarbete, fasetterade färgade stenar, rörliga kläppar, integrerad kedja, höjd ca 17.5 cm inkl ögla och kläpp, längd ca 80 cm, vikt ca 65 g

Skador. Bortfall. Rester av putsmedel. Håller för syra silvertest.

620873

2019-03-09