Striglakors 1800-tal
Klubbat för:
3 800 SEK
1 500 SEK
STRIGLAKORS, 1800-tal, silver/ lågkaratigt silver, otydlig mästarstämpel, filigranarbete, fasetterade färgade stenar, rörliga kläppar, integrerad kedja, höjd ca 17.5 cm inkl ögla och kläpp, längd ca 80 cm, vikt ca 65 g
Skador. Bortfall. Rester av putsmedel. Håller för syra silvertest.
620873
2019-03-09