Petter Fredrik Sundberg snusdosa

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SNUSDOSA, silver, reliefdekor i elfenben med figurscen, invändigt förgylld, stämplad Petter Fredrik Sundberg (verksam 1820-1854), Karlskrona 1843, höjd ca 2 cm, ca 10x6 cm

Utsidan med beläggningar

620889

2019-03-06