Petter Fredrik Sundberg snusdosa
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SNUSDOSA, silver, reliefdekor i elfenben med figurscen, invändigt förgylld, stämplad Petter Fredrik Sundberg (verksam 1820-1854), Karlskrona 1843, höjd ca 2 cm, ca 10x6 cm
Utsidan med beläggningar
620889
2019-03-06