Nell Walden akvarell
Klubbat för:
7 800 SEK
Utropspris
8 000 SEK
NELL WALDEN (1887-1975): Komposition, signerad Nell Walden, akvarell, ca 27x20 cm,
PROVENIENS/UTSTÄLLD:
Fahlnaes Konsthandel, Göteborg, "Från Schjerfbeck till Parrow - kvinnliga modernister", 2007, kat. nr. 23 (etikett)
Ingår i tema-auktionen Kvinnliga konstnärer
620916
2019-03-25