Fat cloisonné Japan
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
1 000 SEK
FAT, cloisonné, Japan, 1900-talets början, kvadratisk form, polykrom dekor av höns, kalligrafi, undersidan med pion samt växtslingor, ca 27x27 cm
HISTORIK: Efter Namikawa Sosuke (1847-1910), dekoren efter original av Watanabe Seitei (1851-1918)
Smärre krackelering
620963
2019-03-14