Beda Löberg oljemålning 1938

Beda Löberg oljemålning 1938
Beda Löberg oljemålning 1938
Beda Löberg oljemålning 1938
Beda Löberg oljemålning 1938
Beda Löberg oljemålning 1938
Beda Löberg oljemålning 1938

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BEDA LÖBERG (1895-1974): Stilleben, signerad BL och på baksidan signerad och daterad Beda Löberg 1938, olja på pannå av papp, 21,5x27 cm

Beda Löberg var gift med konstnären Gunnar Löberg.

Ingår i tema-auktionen Kvinnliga konstnärer

Ulf Hallius samling

621064

2019-03-25