Skål sterlingsilver England 1824

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

6 000 SEK

RICHARD SIBLEY I (verksam London 1812-), skål, sterlingsilver, stämplad London 1824, graverad vapendekor (ätten Talbot), höjd ca 10, diameter ca 25 cm, vikt ca 644 g

Bruksslitage, repor, behov av puts

621157

2019-03-12