Konsolbord sengustavianskt
Klubbat för:
28 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
KONSOLBORD, sengustavianskt stockholmsarbete, träskuren dekor, bly och pastellage, förgyllt med polerat guld och slagmetall, sarger med dekor av eklöv, benen med vinlövsslingar, svärtad fotplatta, höjd 84,5, 114 x 49 cm
Smärre dekorskador, retuscher, skiva saknas, baksargen kompletterad
621158
2019-03-06