Konsolbord sengustavianskt

Konsolbord sengustavianskt
Konsolbord sengustavianskt
Konsolbord sengustavianskt
Konsolbord sengustavianskt
Konsolbord sengustavianskt
Konsolbord sengustavianskt
Konsolbord sengustavianskt
Konsolbord sengustavianskt
Konsolbord sengustavianskt
Konsolbord sengustavianskt
Konsolbord sengustavianskt
Konsolbord sengustavianskt

Klubbat för:

28 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

KONSOLBORD, sengustavianskt stockholmsarbete, träskuren dekor, bly och pastellage, förgyllt med polerat guld och slagmetall, sarger med dekor av eklöv, benen med vinlövsslingar, svärtad fotplatta, höjd 84,5, 114 x 49 cm

Smärre dekorskador, retuscher, skiva saknas, baksargen kompletterad

621158

2019-03-06