Ampel 1700-tal

Ampel 1700-tal
Ampel 1700-tal
Ampel 1700-tal
Ampel 1700-tal
Ampel 1700-tal
Ampel 1700-tal
Ampel 1700-tal
Ampel 1700-tal

Klubbat för:

850 SEK

Utropspris

1 500 SEK

AMPEL, 1700-tal, fajans, vitglaserad med polykrom dekor av grönsaker, diameter ca 28 cm
PROVENIENS: Under åren 1935-1995 Älvsunda Gård Upplands Väsby, därefter till nuvarande ägare

Omarbetad, skador, lagningar

621162

2019-03-06