Avdelningsskärm 1900-tal

Avdelningsskärm 1900-tal
Avdelningsskärm 1900-tal
Avdelningsskärm 1900-tal
Avdelningsskärm 1900-tal
Avdelningsskärm 1900-tal
Avdelningsskärm 1900-tal

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

AVDELNINGSSKÄRM, 1900-tal, 3-delad, klassicerande kandelabermotiv mot draperi, gouache på papper, mittsektionen från 1800-talets första hälft, övriga kopior från 1900-talet, baksidorna med grafiska blad av antika föremål och dekorelement, höjd 162,5, längd 171 cm

Skador, retuscher, uppklistrad

621164

2019-03-06